شرکت بین المللی پرچین شما را به میزبانی نور در اتاق کار شیشه ای   دعوت میکند.

تهران،میرداماد، میدان مادر، خیابان کوشا، خیابان ساسانی، پلاک9، واحد3، طبقه2
شرکت پر چین

کارخانه شیشه سکوریت پرچین

شرکت پارتیشن اداری پرچین با بهره مندی از کادری مجرب، یکی از بهترین شرکت ها در زمینه اجرا و نصب با کیفیت ترین شیشه سکوریت در تهران

یکی از مهمترین نکاتی که هنگام استفاده از شیشه در ابعاد بزرگ، باید به آن توجه شود، ایمنی و مقاومت بسیار بالای شیشه در برابر شکستن است.

شکننده بودن شیشه و مقاومت بسیار پایین آن منجر به بروز آسب های جدی و گاهاً جبران ناپذیر به افراد می‌شود.

در همین راستا در سال 1929 میلادی اولین نسل شیشه های نشکن راهی بازار شدند و با گذشت زمان این صنعت با پیشرفت های چشمگیری مواجه شد.

پارتیشن شیشه ای

محصولات کارخانه شیشه سکوریت پرچین

 محصولات کارخانه شیشه سکوریت پرچین عبارت است از شیشه لمینت، شیشه تزئینی، شیشه هوشمند مات شونده پرچین، شیشه سکوریت پرچین، شیشه رنگی پرچین، شیشه ساتینا، شیشه مشجر، شیشه سند بلاست پرچین، شیشه خام پرچین، شیشه طرح دار پرچین، شیشه ضدگلوله پرچین، شیشه برنز پرچین، شیشه دوجداره پرچین، شیشه گل‌دار پرچین، شیشه فلوت درجه 1، شیشه فلوت درجه2، شیشه فلوت درجه 3، سوپر کلیر درجه 1 و شیشه سکوریت کریستال که در بخش های مختلف کاربرد های خود را دارد.

برای تولید و اجرا پارتیشن اداری معمولا از شیشه سکوریت فلوت یا سوپر کلیر استفاده می‌شود چون نسبت به شیشه های ساختمانی دیگر مرغوب تر است.

شیشه سکوریت فلوت یا سوپر کلیر برای پارتیشن اداری استفاده می‌شود. قطر شیشه های سکوریت 8، 6، 10 میل می‌باشد. شیشه سکوریت پرچین قابلیت سند بلاست شدن را دارد، سند بلاست راه مات، ساتینا، رنگی و طرح دار که بنا به سفارش کارفرما اجرا می‌شود.

تفاوت شیشه های سکوریت با شیشه معمولی

شاید در ظاهر اینطور به‌نظر برسد که تفاوتی میان شیشه سکوریت و شیشه معمولی وجود ندارد اما اگر این دو نوع شیشه را با ضخامت یکسان در نظر بگیریم، مقاومت شیشه سکوریت تا 10 برابر بیشتر از مقاومت شیشه معمولی است.

شیشه سکوریت، شیشه ای مقاوم و عاری از هرگونه عیب و نقص است که محصول فرایند حرارتی است که در کوره ها روی شیشه انجام شده است.

شیشه میرال (سکوریت) در برابر ضربه و فشار مقاومت بالایی دارد اما اگر ضربه وارده بسیار شدید باشد، شیشه شکسته می‌شود و به قطعات ریز و غیرقابل برنده تبدیل می‌شود و همین امر موجب ‌جلوگیری از بروز آسیب به افراد می‌شود.

ویژگی های شیشه نشکن سکوریت

 • –  عدم تغییر رنگ در طول زمان
 • –  مقاومت بسیار بالا
 • –  قابل عرضه در رنگ ها مختلف
 • –  در صورت شکستن به قطعات بسیار ریز تبدیل می‌شود که خطر جانی ندارد.
 • –  مقاومت در برابر حرارت
 • –  ایمنی بسیار بالا
 • –  ضخامت بیشتر نسبت به شیشه های معمولی
 • –  قابل استفاده در محیط های مختلف

فرآیند سکوریت کردن شیشه

سکوریت کردن شیشه یک فرآیند حرارتی است که در طی مدت زمان معینی سپس با توجه به نوع و ضخامت شیشه، تا دمای 700 درجه سانتی گراد حرارت داده می‌شود و بلافاصله در معرض باد سرد قرار میگیرد تا دو طرف شیشه سرد شود.

فرآیند سرد کردن به گونه ای است که لایه های بیرونی شیشه سریع‌تر از لایه های درونی سرد میگردد و همین امر سبب مقاومت شیشه میرا‌ل (سکوریت) می‌شود.

این فرآیند باید با دقت و ظرافت خاصی انجام شود تا شیشه عاری از هرگونه نقص باشد و مقاومت آن افزایش پیدا کند.

نکته مهمی که در این مرحله وجود دارد این است که قبل از حرارت دادن، شیشه باید در ابعاد مورد نظر برش داده شود و سپس فرآیند سکوریت کردن روی شیشه اعمال گردد.

زیرا پس از سکوریت کردن شیشه دیگر نمیتوان عملیاتی از قبیل سوراخ کردن، برش دادن و سندبلاست کردن را روی آن اعمال کرد.

 

در چه مکان هایی باید از شیشه نشکن (سکوریت) استفاده کرد؟

در هر مکانی که احتمال آسیب رسیدن و صدمه دیدن انسان وجود دارد، باید از این نوع شیشه استفاده کرد. شیشه میرال در فضاهایی که امنیت و استقامت، اهمیت زیادی دارد استفاده می‌شود.

شیشه های سکوریت نشکن علاوه بر استفاده در پارتیشن های اداری، برای درب حمام، سونا، اتاق عمل، آزمایشگاه، نرده شیشه ای، تراس شیشه ای و… هم کاربرد دارند.

راهنمای خرید شیشه سکوریت ارزان

 • –  اطمینان حاصل کنید که شیشه ها از مواد درجه یک و مرغوب ساخته شده اند.
 •   شیشه سکوریت مهمترین عنصر برای ساخت پارتیشن شیشه ای است، دقت کنید که این شیشه را از چه شرکتی سفارش می دهید.
 •   شیشه نشکن باید به گونه ای باشد که هیچ گونه تاب و موجی روی شیشه مشاهده نشود و عاری از هرگونه عیب و نقص باشد.
 •   در انتخاب ابعاد مورد نظر دقت کنید.
 • –  اندازه گیری محل نصب شیشه های نشکن سکوریت باید توسط نصاب حرفه ای انجام شود. بروز هرگونه خطا در محاسبات باعث هزینه های بیشتر می‌شود.
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)